Odwiedzin:
2885710

26 maja 2017 roku odbyła się wycieczka do Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Wyjazd był nagrodą dla 6 najlepszych uczniów w konkursie „Co Ty wiesz o II Wojnie Światowej?”, zorganizowanym przez bibliotekę szkolną we współpracy z nauczycielem historii.

Młodzież, wraz z nauczycielami: p. Martą Glubiak i p. Arkadiuszem Grzonkowskim, zwiedziła w Muzeum wystawę zlokalizowaną 14 metrów pod ziemią. Wystawa ta to opowieść o tragicznym doświadczeniu II Wojny Światowej, o jej genezie i skutkach, o ofiarach i oprawcach, o bohaterach i zwykłych ludziach.

Była to wspaniała lekcja historii, którą uczniowie zapamiętają długo. Podczas wycieczki odwiedzono także Bibliotekę „Stacja Kultura” w Rumii – uznaną za najpiękniejszą bibliotekę świata w kategorii „Single Space Design” w międzynarodowym konkursie LIBRARY DESIGN AWARDS organizowanym w USA.

Gdy1.jpg

gdy2.jpg