Odwiedzin:
2885723

W dniu 24 maja 2017 roku na toruńskim poligonie odbyło się szkolenie klas mundurowych województwa kujawsko-pomorskiego. Naszą szkołę reprezentowała klasa 1 tl, która odbyła szkolenie z zakresu posługiwania się środkami łączności, topografii, szkolenia strzeleckiego, pierwszej pomocy, rozpoznania, budowy i zasad działania sprzętu artyleryjskiego. Szkolenie, mimo deszczowej -jak mówią artylerzyści – taktycznej pogody, przebiegało sprawnie i z dużym zaangażowaniem uczniów. Wysiłek i zmęczenie zrekompensowała rozmowa i wspólne zdjęcie z Szefem Zarządu Wojsk Rakietowych i Artylerii Wojska Polskiego, generałem Sławomirem Owczarkiem. Ostatnim elementem szkolenia był wspólny obiad w stołówce wojskowej, oczywiście serwowano wojskową grochówkę. Organizatorem szkolenia było Stowarzyszenie Polskich Artylerzystów i Urząd Marszałkowski w Toruniu.

Wyjazd uczniów zorganizował i przygotował p. Mariusz Podraza.

pol1.jpg

pol2.jpg